برنامه‌ریزی برگزاری همایش ملی توسعه بومی در آستارا
1398/10/05

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا از برنامه‌ریزی برای برگزاری نخستین همایش ملی توسعه بومی با تکیه بر ایده‌های محلی، به میزبانی این شهرستان در دهه فجر خبر داد.

سامان ساسانیان روز پنجشنبه اظهار کرد: این همایش با همکاری فرمانداری، اداره ورزش و جوانان، دانشگاه ها و سازمان مردم نهاد اندیشه بدیع و با شرکت مسئولان، صاحب نظران و شخصیت های علمی کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: مطالعات معماری شهری، مهندسی سازه های دریایی، امنیت شهری پایدار، محیط زیست و فرهنگ شهری، برنامه ریزی و آمایش سرزمینی و ارائه الگوهای توسعه گردشگری از محورهای  همایش خواهد بود.

وی ادامه داد: مهلت دریافت مقالات علمی و پژوهشی تا ۳۰ دی ماه است و علاقه مندان، مقالات خود را به دبیرخانه همایش در مرکز آموزش علمی کاربردی آستارا و یا به نشانی الکترونیکی  hamayesh.astara@gmail.com ارسال کنند.

معاون فرماندار آستارا گفت: ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در حوزه علم و فناوری است و متناسب با این وضعیت، باید دانشگاه ها و مراکز علمی برنامه های تحقیقی و پژوهشی را در اولویت قرار دهند.

وی بیان کرد: کاربردی کردن علم در رشته های مهندسی، فناوری و صنعت ضروری است و در این خصوص باید اعتبارات پژوهش تقویت و رشته های نسل سوم در دانشگاه ها افزایش یابد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و حدود هفت هزار دانشجو و طلبه در مراکز آموزش عالی و حوزه علمیه آن به تحصیل علم مشغول هستند.